Wiadomości:

27.01.2016 17:22:56

Ambasadorzy ESK w Centrum Informacji Turystycznej

Szanowni Państwo,

 

miło jest nam poinformować, że pracownicy Centrum Informacji Turystycznej pomyślne zdali test na Ambasadora Europejskiej Stolicy Kultury.

 

Certyfikat Ambasadora Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016 jest poświadczeniem, że pracownicy odbyli szkolenie z zakresu działalności w ramach ESK i posiadają niezbędną wiedzę, by w tym ważnym dla Wrocławia okresie rzetelnie informować turystów pragnących w pełni skorzystać z oferty przygotowanej przez miasto i partnerskie instytucje.

- Ekipa CIT

Liczba komentarzy:15.01.2016 11:54:19

ESK 2016: Przebudzenie we Wrocławiu!

Szanowni Państwo!

 

Witamy w roku 2016. Będzie to dla Wrocławia okres wyjątkowy, gdyż - jak zapewne wiecie -  nasze miasto zostało wybrane na Europejską Stolicę Kultury

 

 

Wydarzenia związane z tą prestiżową nominacją towarzyszyć nam będą cały rok, a już w ten weekend zapraszamy na oficjalne otwarcie.

 

"Przebudzenie" to ceremonia wyreżyserowana przez Chrisa Baldwina - piastującego stanowisko kuratora odpowiedzialnego za performance w ramach ESK - która odbędzie się w niedzielę 17 stycznia. 

Około godziny 16:00, z czterech różnych dzielnic, wyruszą uroczyste pochody złożone z artystów i mieszkańców. Pochody prowadzić będą "Duchy Wrocławia" - cztery duchy, cztery tematyczne marsze i wielki finał na Wrocławskim Rynku z udziałem artystów, żołnierzy i rowerzystów.

 

Duch Odbudowy wyruszy z zajezdni przy ulicy Grabiszyńskiej, Duch Powodzi poprowadzi pochód z zajezdni Dąbie, Duch Wielu Wyznań z zajezdni przy ul. Legnickiej, a Duch Innowacji sprzed Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Lądowych przy ul. Kościuszki. 

Wszystkie pochody powoli kierować się będą w stronę centrum Wrocławia, gdzie czeka nas wspaniały, uroczysty finał.

 

Więcej o wydarzeniu, a także o idei ESK i przyszłych wydarzeniach w ramach tej prestiżowej nominacji, przeczytacie Państwo na stronie głównej Wrocław ESK.

Informacji udzielają także wykwalifikowani pracownicy Oficjalnego Infopunktu ESK - BARBARA. 

Liczba komentarzy:30.12.2015 18:07:30

Wszystkiego najlepszego w Nowym Roku!

Szanowni Państwo,

 

z okazji nadchodzącego Sylwestra i zbliżającego się ostatnimi krokami roku 2016, pragniemy życzyć Wam dużo zdrowia, szczęścia i pomyślności. Niech Nowy Rok obfituje w fantastyczne wyjazdy, wycieczki, niech zabytki - nie tylko Wrocławia - spełnią Państwa oczekiwania i dostarczą dużo niezapomnianych wspomnień.

 

Informujemy też, że godziny otwarcia Centrum Informacji Turystycznej i Informacji Krasnalowej w tym okresie ulegają zmianie. 31 grudnia oba punkty czynne będą do godziny 14:00, natomiast 1 stycznia biura będą nieczynne.

 

Raz jeszcze wszystkiego dobrego,


Ekipa CIT

 

Liczba komentarzy:28.12.2015 15:10:15

Koncert Noworoczny!

Wszystkich miłośników muzyki klasycznej serdecznie zapraszamy na Koncert Noworoczny w Kościele Św. Marii Magdaleny

 

W programie, w wykonaniu Wrocławskiej Orkiestry Kameralnej , jedne z najsłynniejszych dzieł takich kompozytorów jak Wolfgang Amadeusz Mozart (Eine Kleine Nachtmusik), Jan Sebastian Bach (Koncert Brandenburski nr 3 oraz Toccata i Fuga d-moll), Antonio Vivaldi (Cztery Pory Roku "Wiosna" i "Zima") czy Johann Strauss (Nad Pięknym Modrym Dunajem).

Organizatorzy przygotowali też gratkę dla fanów muzyki filmowej - wykonany zostanie utwór Oboj Gabriela autorstwa słynnego kompozytora Ennio Morricone z filmu "Misja", zaś miłośnicy opery z pewnością docenią Preludium z Opery Carmen Bizeta.

 

Koncert odbędzie się 1 stycznia 2016 o godzinie 19:00 w kościele Marii Magdaleny.

 

Bilety w cenie 60 PLN (normalny) i 40 PLN (ulgowy) do nabycia w naszym Centrum Informacji Turystycznej.

 

Serdecznie zapraszamy!

Liczba komentarzy:23.12.2015 17:55:46

Wesołych Świąt!

Szanowni Państwo,

 

z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia pragniemy życzyć Państwu zdrowych, spokojnych i radośnie spędzonych dni.

Osobom przebywającym w tym czasie we Wrocławiu i zastanawiającym się co można zwiedzić w tym okresie polecamy serdecznie Zoo z Afrykarium, Pałac Królewski, Ratusz i Stary Cmentarz Żydowski. Zwiedzanie tych miejsc będzie możliwe w ograniczonym zakresie 24 grudnia oraz - w przypadku Zoo - w pierwszy i drugi dzień Świąt.

Zarówno Centrum Informacji Turystycznej jak i Informacja Krasnalowa będą w okresie 24-26.12.2015 nieczynne.

Do zobaczenia po świętach!

 

Ekipa CIT

Liczba komentarzy:11.12.2015 18:32:44

NOC NADODRZA!

Zapraszamy na kolejną Noc Nadodrza - już teraz, 12 grudnia, od północy do północy, Przedmieście Odrzańskie stanie się miejscem, w którym świetnie się bawiąc spędzić będzie można cały dzień.

 

W edycji grudniowej odwiedzić można 43 miejsca, które stanowią o wyjątkowości tej części Wrocławia - będzie można zrobić zakupy u lokalnych rzemieślników, napić się kawy, wziąć udział w warsztatach, pokazach filmowych, degustacjach, obejrzeć specjalne pokazy, wysłuchac recitali...innymi słowy poznać Nadodrze w sposób kompleksowy, pełny. Czyli taki, na jaki to wyjątkowe miejsce zasługuje.

 

Lista wszystkich obiektów i instytucji biorących udział w przedsięwzięciu, a także program całego wydarzenia znajduje się na stronie głównej organizatora.

Liczba komentarzy:09.12.2015 13:11:37

Zapraszamy do HYDROPOLIS

W miniony weekend Wrocław oficjalnie wpisał do swojej oferty turystycznej kolejną atrakcję. Serdecznie zapraszamy do Hydropolis - wyjątkowego miejsca, w którym znajdziecie wystawy poświęcone wodzie. 

 

 

 

8 stref tematycznych umieszczonych w zabytkowym, XIX-wiecznym podziemnym zbiorniku wody pozwola na ujęcie tematyki w sposób kompleksowy, a jednocześnie bardzo atrakcyjny dla odwiedzających. W poszczególnych strefach obejrzeć można, między innymi, wystawy dotyczące pochodzenia wody we wszechświecie, stanów skupienia i historii wodociągów. Miłośnicy historii znajdą dla siebie prawdziwą gratkę w postaci instalacji dotyczących głębin wodnych, w tym - słynnego batyskafu Trieste, w którym w 1960 r. Don Walsh i Jaqcues Piccard zanurzyli się na same dno Rowu Mariańskiego. 

 

Wystawy multimedialne, gry, strefy relaksu i dla najmłodszych  gwarantują niezapomniane wrażenia dla osób w każdym wieku. Idealne miejsce, w którym połączyć można wycieczkę edukacyjną z relaksującym spacerem dla całej rodziny.

Hydropolis otwarte jest codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach 12-19 oraz w weekendy w godzinach 10-19.

Ceny biletów indywidualnych: 27 zł normalny, 18 zł ulgowy (23 zł i 17 zł grupowe). Można też kupić bilet rodzinny za 72 zł. Wejścia odbywają się co 15 minut, a bilety sprzedawane są na konkretne godziny. 

 

Więcej informacji dotyczących wystawy i możliwości rezerwacji biletów na stronie głównej Hydropolis.

 

Liczba komentarzy:29.11.2015 17:13:16

Propozycja na grudzień: Festiwal WROsound

Jeżeli zastanawiacie się, co takiego do zaoferowania ma Wrocław w pierwszym tygodniu grudnia, serdecznie polecamy 7 edycję Festiwalu WROsound.

 


 

WROsound to idealny moment, by obejrzeć i posłuchać artystów sceny nie tylko lokalnej, ale też specjalnie na tę okazję zaproszonych. Festiwal jest ucztą dla miłośników muzyki eklektycznej; zespoły zagrają dla nas muzykę z pogranicza jazzu, soulu, popu, rapu, muzyki elektronicznej, a nawet hip hopu i dubstepu. WROsound wymyka się jakiejkolwiek kategoryzacji i szczyci się swoją imponującą różnorodnością. 

 

Już 4 i 5 grudnia na scenie Wrocławskiego Centrum IMPART będzie można obejrzeć i posłuchać zespołów takich jak Breslaux, Electro Accustic Beat Session, Ghosts of Breslau, Endy Yden, zaproszonych artystów z Czech - Kyklos Galaktikos i wielu innych.

 

Szczegółowy program festiwalu i informacja na temat możliwości kupna biletów na stronie głównej organizatora.

Liczba komentarzy:27.11.2015 17:37:34

Mikołajki z Pomagajkiem!

Jeżeli wciąż zastanawiacie się, w jaki sposób spędzić tegoroczne Mikołajki, mamy dla Was świetną propozycję!

6 grudnia zapraszamy Was do Hali Stulecia, gdzie - przy współpracy z Centrum Poznawczym - organizujemy imprezę Mikołajkową z Pomagajkiem*!

 

W programie przewidujemy specjalne pokazy przedstawienia teatralnego "Pomagajek czyli historia z brodą", warsztaty ze Świętym Mikołajem, pokazy druku 3D z czekolady i nie tylko! Szczegółowy harmonogram wydarzeń znaleźć można pod LINKIEM

Serdecznie zapraszamy rodziców z dziećmi - bilety do nabycia w naszej Krasnalowej Informacji Turystycznej "KrasnalInfo" (Sukiennice 12) oraz w Centrum Poznawczym w Hali Stulecia.

 

* Kim jest Pomagajek? To nasz bohater, krasnal jak żaden inny. W przeciwieństwie do pozostałych, ten krasnal ma ważne zadanie - niesienie pomocy potrzebującym dzieciom. Misja Pomagajka trwa nieustannie; kupując produkty z jego wizerunkiem bezpośrednio wspieracie Państwo Fundację Hospicjum Dla Dzieci. Więcej o akcji i misji Pomagajka na stronie: http://pomagajek.pl/o-akcji/ oraz na stronie Facebooka: https://www.facebook.com/pomagajek

Liczba komentarzy:21.11.2015 15:16:28

Jarmark Bożonarodzeniowy we Wrocławiu!

To już ten czas - od piątku 20.11.2015, od godziny 17:00, Jarmark Bożonarodzeniowy po raz kolejny zawitał na Wrocławski Rynek.

Regionalne produkty, przepyszne jedzenie, kolędy, pamiątki, ozdoby - wszystko to i więcej czeka na odwiedzających centrum miasta. W planach mnóstwo atrakcji - konkurs rzeźb w lodzie, pochody, korowody, kolędy, koncerty, oraz - przede wszystkim - fantastyczna świąteczna atmosfera podkreślona przepięknymi dekoracjami i setkami świateł. 

 

W szczególności serdecznie polecamy spacer po zmroku - to wtedy właśnie wtedy Rynek wygląda najpiękniej. Nie bez powodu odwiedzają nas turyści, którzy w tym okresie do Wrocławia przyjechali właśnie ze względu na Jarmark.

 

Szczegółowy program wydarzeń związanych z Jarmarkiem znajdziecie Państwo na ich głównej stronie. 

Liczba komentarzy:11.11.2015 13:08:50

Dzień Życzliwości we Wrocławiu

Szanowni Państwo, serdecznie zapraszamy na doroczne obchody Dnia Życzliwości we Wrocławiu!

Dzień Życzliwości - oryginalnie pod nazwą "World Hello Day" - obchodzony jest na całym świecie od ponad 40 lat. Tegoroczne hasło - "Znajdź się wśród życzliwych" - jest dowodem na to, że Wrocław opiera się szarej aurze jesieni; w listopadzie jesteśmy życzliwi, radośni i uśmiechnięci. Chętnie niesiemy pomoc innym i uczestniczymy w różnych atrakcjach, które Miasto dla nas przygotowało.

 

 

Oficjalnie Dzień Życzliwości obchodzimy co prawda 21 listopada, niemniej w programie są też wydarzenia ściśle związane z inicjatywą, które odbywają się zarówno przed jak i po tej listopadowej sobocie.

 

Bardziej szczegółowy program przeczytać można na stronie miasta, a my serdecznie zapraszamy do naszej Informacji Turystycznej po darmowe materiały (kalendarze, zakładki, pocztówki)!

Liczba komentarzy:27.10.2015 16:33:39

Propozycja kulturalna: Jazztopad 2015

Jeżeli jesteście fanami muzyki jazzowej i zastanawiacie się, jak interesująco spędzić szybko zbliżający się listopad we Wrocławiu, serdecznie polecamy 12 edycję festiwalu JAZZTOPAD.

 


 

Jazztopad, jeden z najważniejszych i najmocniejszych punktów programowych oferty kulturalnej Wrocławia, przenosi się w tym roku na nowo otwarte sale koncertowe Narodowego Forum Muzyki - niezwykle odpowiednie do rangi i jakości festiwalu.

Festiwal startuje mocnym akcentem już 3 listopada - serdecznie polecamy koncert Jazztopad Before Party: John Scofield/Joe Lovano Quartet. 

Jeden z najwybitniejszych gitarzystów jazzowych wystąpi na scenie Narodowego Forum Muzyki już w przyszły wtorek o godzinie 19:00. 

 

Więcej informacji o programie, poszczególnych koncertach i organizacji znajdziecie na stronie Narodowego Forum Muzyki i JAZZTOPAD.PL

 

Serdecznie zapraszamy!

Liczba komentarzy:17.10.2015 15:12:20

Zmiana godzin otwarcia Centrum Informacji Turystycznej

Szanowni Państwo,

 

informujemy, iż w okresie w sezonie zimowym (od października do marca przyszłego roku) godziny otwarcia Centrum Informacji Turystycznej ulegają zmianie. Będziemy czynni codziennie od godziny 9:00 do 19:00.

Godziny otwarcia Krasnalowej Informacji Turystycznej nie ulegną zmianie.

Liczba komentarzy:27.09.2015 13:57:45

Propozycja kulturalna: DIALOG WROCŁAW 2015

Jeżeli jesteście fanami teatru, nie możecie przeoczyć tego wydarzenia!

 

 

Dialog Wrocław to międzynarodowy festiwal teatralny, który odbywa się co dwa lata, a organizowany jest przez Wrocławski Teatr Współczesny pod kierownictwem Pani Krystyny Meissner. Każda edycja posiada swoje hasło, a w tym roku jest to "Świat bez Boga". Więcej o idei i programie na stronie głównej festiwalu.

 

W ramach festiwalu odbędą się spektakle, spotkania z zagranicznymi osobistościami świata teatru i warsztaty. Wszystko to w budynkach nie tylko Teatru Współczesnego, ale też Teatru Muzycznego Capitol, Opery Wrocławskiej, Teatru Polskiego czy Ad Spectatores.

Centrum Festiwalowe to znana BARBARA, a nieoficjalnym klubem festiwalowym jest klub NIETOTA

 

Dialog odbędzie się w dniach 17-24 października. Miłośnicy teatru, nie przegapcie - następna edycja w roku 2017!

Liczba komentarzy:17.09.2015 11:03:13

Festiwal Krasnoludków już tuż tuż!

Jeżeli wciąż zastanawiacie się Państwo co ciekawego miasto Wrocław ma do zaoferowania rodzinom z dziećmi na najbliższy weekend, nie musicie patrzeć dalej! Już jutro, tj. 18 września, zaczyna się VI edycja Festiwalu Krasnoludków!


Gry, zabawy, warsztaty, parady - w ten piątek i sobotę każdy znajdzie coś dla siebie! Zapraszamy do Ogrodu Staromiejskiego i Teatru Lalek.

O poszczególnych punktach programu przeczytać można na stronie www: http://krasnale.pl/festiwal/program-wroclawskiego-festiwalu-krasnoludkow-2015/

 

Przypominamy również, że mamy jeszcze w sprzedaży ostatnie bilety na sobotni występ Kabaretu Neo-Nówka i Zespołu Muzycznego Żarówki! Bilety są nienumerowane i w ograniczonej ilości!

Liczba komentarzy:05.09.2015 13:44:31

Zmiana godzin otwarcia Krasnalowej Informacji Turystycznej

Szanowni Państwo,

 

z przyjemnością informujemy, iż od bieżącego miesiąca (wrzesień 2015) nasza Krasnalowa Informacja Turystyczna "Krasnal Info" (Sukiennice 12) czynna jest już cały tydzień, od poniedziałku do niedzieli w godzinach 10:00—18:00.

 

 

W naszym kameralnym punkcie pod adresem Sukiennice 12 zasięgnąć można informacji na temat słynnych krasnoludków i naszego pięknego miasta Wrocławia. Znajdziecie tu również szeroki asortyment pamiątek związanych z krasnalami - figurki, breloki, paczki, torby oraz — co najważniejsze — niezbędne do poszukiwań mapki krasnalowe.

 

Serdecznie zapraszamy! 

Liczba komentarzy:Centrum Informacji Turystycznej we Wrocławiu

"Centrum Informacji Turystycznej"
czynne od 9.00 do 19.00
Rynek 14, 50-101 Wrocław
tel. + 48 ( 71 ) 3443 111 ; fax + 48 71 344 29 62
e-mail: info@itwroclaw.pl

...................................................................

"Krasnalowa Informacja Turystyczna"
pon.-niedz. 10.00 – 18.00
Sukiennice 12, 50-107 Wrocław
tel. + 48 ( 71 ) 342 28 98 ; fax + 48 71 342 28 98
e-mail: dit@orfin.pl

...................................................................

"The Meeting Point"
czynny od 9.00 do 21.00 Rynek 14, 50-101 Wrocław tel. + 48 71 3443 111 ; fax + 48 71 344 29 62 e-mail: info@itwroclaw.pl
POLSKIE FRYKASY