FLOW we Wrocławiu!

Już w sobotę 11 czerwca kolejne wielkie wydarzenie pod egidą Europejskiej Stolicy Kultury 2016!

 

 

"Flow jest wydarzeniem ukazującym historię budowy, zniszczenia i odbudowy miasta w XX wieku. Punktem centralnym projektu będzie rzeka Odra, płynny kręgosłup miasta, który przepływa przez jego historię, czasem w sposób przyjazny, innym razem ze złością. Odra i okoliczne parki, budynki i mosty znajdą się w centrum wielu wydarzeń performatywnych opowiadających historie XX-wiecznego Breslau/Wrocławia."

 

Sobotnie wydarzenia podzielone będą na dwie części - poranną i wieczorną. Rano, na kilku scenach rozmieszczonych wokół Odry i w centrum odbędą się występy dla publiczności - taniec, performance, muzyka, teatr. Wykonawców narodowości polskiej wspomogą artyści z Niemiec, Czech, Ukrainy, Izraela i nie tylko. 

 

Główną uroczystość stanowi część wieczorna, kiedy na przestrzeni pomiędzy Wyspą Piaskową, a Mostem Pokoju zorganizowane zostanie specjalne przedstawienie dla szerokiej publiczności. Autorem (reżyserem) jest Chris Baldwin, główny koordynator i kurator działu Performance dla ESK. 

 

Więcej o Flow na stronie głównej. Zwracamy też uwagę na informację o specjalnych zasadach komunikacji w sobotę.

10.06.2016 12:00:53


"The Meeting Point"
czynny od 9.00 do 21.00 Rynek 14, 50-101 Wrocław tel. + 48 71 3443 111 ; fax + 48 71 344 29 62 e-mail: info@itwroclaw.pl
POLSKIE FRYKASY INFOPUNKT visitWroclaw.eu